Кошик покупок

Подорож на Балі

Обитель Богів
Острів вулканів, стародавніх храмів та найкрасивіших заходів сонця
Подорож на Балі
Обитель Богів
Острів вулканів, стародавніх храмів та найкрасивіших заходів сонця

Балі

Індонезійський острів Балі — одне з тих місць, які називають раєм на землі. Але це поняття пов'язане не тільки з білими пісками та гладкою блакитною водою. Феномен незвичайного магнетизму острова можна розгадати лише побувавши тут. Для когось справжній Балі - це потужні вулкани, мальовничі рисові тераси і океан, що вічно бушує, для когось – місця духовної сили та пізнання себе, а для когось – нові знайомства, нові враження та найкращі вечірки. На Балі приїжджають заради чудового серфінгу, екзотичних пейзажів, йоги, найсмачніших фруктів та найщиріших посмішок. Кожен турист знайде тут своє місце і свій власний маленький рай.

Географія

Балі - крайній острів із ланцюга Зондських островів у Малайському архіпелазі. Його південна частина омивається водами Індійського океану, а північна - Тихого. На заході острова розташовується Балійська протока, що відокремлює його від острова Ява, а на сході - Ломбокський. Площа Балі – 5 600 км², а його довжина - 150 кілометрів із заходу на схід і 80 кілометрів - з півночі на південь. З заходу на схід простягнувся гірський ланцюг — зона високої вулканічної активності. Два великі діючі вулкани Агунг (3142 м) та Гунунг-Батур (1717 м) розташовані в північно-східної частини острова. Тут протікає понад 20 рік, що беруть свій початок у горах. Найбільші з них - Аюнг, Телага Ваджа та Бакас. Також тут знаходяться озера Тамблінган, Буян, Братан та Батур. З прилеглою острівною групою Балі є однойменною індонезійською провінцією. Столиця — місто Денпасар, розташоване в його південній частині.

Міста та курорти острова Балі

Кута — найжвавіший і тусовочніший курорт на острові, який особливо популярний серед молоді. Це місце ідеально підійде тим, хто не мислить свій відпочинок без галасливих вечірок, барів, величезної кількості ресторанів та магазинів. Прекрасні піщані пляжі, добре розвинена інфраструктура та дружня обстановка – тут є все, що потрібно для живого та активного відпочинку. У Куті можна зайнятися серфінгом, покататися на гірках в аквапарку, помилуватися заходом сонця або провести вечір у компанії гучної музики та коктейлів.

Нуса-Дуа - дорогий та фешенебельний курорт. Він являє собою величезний комплекс з елітних готелів, найчистіших пляжів та шикарних ресторанів. Комфорт тут переважає над автентичністю, тому пляжний відпочинок тут буде воістину п'ятизірковим. У розпорядженні туристів - численні СПА і торгові центри, територія, що охороняється. бездоганний сервіс. Курорт не рясніє екзотичними місцями, проте природних крас тут багато. Наприклад, Water Blow — місце, де гігантські хвилі кінематографічно розбиваються скелі.

Убуд – культурна столиця острова. Саме тут можна з головою поринути у традиції та особливості життя на Балі У місті регулярно проходять чайні церемонії, медитації, нескінченні заняття йогою, концерти, виставки та різні духовні практики. Кажуть, що своєю атмосферою Убуд завдячує великої концентрації тут творчих людей, які приїжджають сюди по натхнення. Головні природні прикраси міста – тропічні. ліси та рисові тераси. В Убуді буде складно відшукати бари та клуби, але численні храми, веганські кафе та колоритні магазинчики завжди до ваших послуг.

Чангу - прибережне село на південному узбережжі Балі, яке відрізняється особливим спокоєм та стабільним темпом життя. Це місце чудово підійде для філософських діалогів з океаном, відпочинку в автентичній середовищі та, звичайно ж, серфінгу. У Чангу знаходиться знаменитий пляж із чорним піском, який давно став популярним. локацією для фотографування. Тут можна милуватися дивовижними краєвидами, спілкуватися з усміхненими місцевими, знайомитися з культурою, підкорювати хвилі та нікуди не поспішати.

Амед - курорт, на який їдуть заради дайвінгу, снорклінгу та просто умиротвореного пляжний відпочинок. Вода тут дуже чиста, а великих хвиль практично немає. До речі, якщо пощастить, під час плавання можна побачити дельфінів. Щодо розваг Амед поступається багатьом популярним курортам, проте природні Визначні пам'ятки компенсують їх недолік. Звідси відкриваються найкращі види на вулкан Агунг та мальовничі зелені схили.

Санур — курорт, який вибирають для сімейного та романтичного відпочинку. Тут туриста чекає розвинена інфраструктура, приголомшливі пейзажі, тропічні сади, старовинні храми та безліч розваг. Це місце також підійде для дослідження морських глибин, рибальських турів та катання на водних атракціонах. Крім того, з Санура зручно добиратися до вулканів та гарячих джерел Балі, а Недалеко від курорту розташований острів із гігантськими черепахами.

Що потрібно зробити туристу на Балі?

Зайнятися йогою на свіжому повітрі. Балі - справжня Мекка для охочих освоїти цю практику і дізнатися, що таке гармонія душі та тіла. Йогою тут займаються практично все - і не дивно. Адже завдяки зачаровуючим пейзажам та унікальній енергетиці острова ці заняття перетворюються в цій місцевості на якийсь магічний ритуал.

Організувати поїздку на Секумпул — найвищий та найпотужніший водоспад на Балі. Він знаходиться на півночі острова. До водоспаду через джунглі веде мальовнича дорога. Її можна пройти самостійно або у супроводі гіда.

Зустріти світанок на вулкані Батур. На нього зможе піднятися навіть туристу із середньою фізичною підготовкою. Підйом зазвичай починають уночі і триває він у середньому 2 години. Без гіда вулканом не пускають.

Відвідати один із тисяч найстаріших храмів. Краса та атмосфера цих місць зачаровує, і не приділити їй час буде справжнім злочином.

Підкорити хвилю. Пляжі Балі регулярно входять у ТОП найкращих у світі місць для серфінгу. Якщо ви давно мріяли стати на дошку - це ідеальне місце для здійснення вашої мрії.

Спробувати незвичайний вид кави - Копі-Лювак. Його головна особливість — в оригінальному спосіб приготування. Маленькі звірята-мусанги поїдають плоди кавового дерева, переварюють м'якоть і випорожнюються зернятками кави. Зерна збирають, очищають і висушують, а згодом - готують із нього унікальний напій.

Ознайомитись з мавпами. Найкраще місце для таких знайомств - Ліс мавп в Убуді. Це велика мальовнича територія, де мешкають сотні макак. Цікаво, що вони почуваються тут повноцінними господарями та поводяться відповідно. Тому, не дивуйтеся, якщо хтось із них захоче приміряти ваші окуляри або забратися до вас на голову.

Поласувати традиційними стравами та величезною кількістю фруктів. На Балі можна знайти все, чого забажає душа туриста - від найсмачніших морепродуктів до всіляких фруктових смузі, авокадо-тостів, боулів та веганських страв. З національної кухні в місцевих ресторанчиках подають насі горенг, гадо-гадо, сате, наси лавар.

Помедитувати. Де, як не на Балі, зайнятися пошуками своєї душевної рівноваги та усамітнюватись із природою. Це місце зможе розповісти багато про що, якщо прислухатися.

Найкращий час для поїздки на Балі

На Балі зазвичай виділяють два сезони: сухий та дощовий. Сухий - триває з травня по жовтень. Цей період вважається найсприятливішим для відпочинку. А сезон дощів - З листопада по квітень. Так чи інакше, туристів на острові вистачає у будь-який час, бо погода тут завжди залишається комфортним для пляжного відпочинку. Температура повітря влітку та взимку не дуже відрізняється. У середньому вона коливається не більше +28-33°С. На Балі часто проводяться фестивалі та свята як релігійного, так і розважальний характер. Весною тут проходить День тиші – Ньєпі. В цей день, починаючи з 6 ранку, протягом 24 годин вся територія занурюється в спокій та тишу. Сенс полягає в тому, щоб змусити демонів повірити, що на острові нікого нема. Ще одне важливе національне свято – Галунган (проходить у лютому). Це час, коли душі померлих можуть відвідувати світ живих. Головним символом фестивалю є міфічне істота Галунган - суміш лева та собаки.

Як дістатися на Балі з України

Як відомо, дорога на Балі не легка, тому варто одразу сказати, що прямого сполучення між Україною та островом Балі поки що немає. Долетіти туди можна лише з однією або двома пересадками в одному з аеропортів Європи. Враховуючи те, що переліт з України на острів досить тривалий, то й вартість авіаквитків відповідна. Не варто забувати про різні хитрощі, які можуть значно знизити ціну на авіаквиток: сезон, день тижня та час, - краще купувати авіаквитки якомога раніше до дати вильоту. Мінімальну вартість авіаквитка туди і назад за обраним напрямком пропонують авіакомпанії Qatar Airways та Hahn Air вартістю майже 800 доларів. Переліт на острів здійснюється з однією пересадкою в Досі. У дорозі пасажир проведе близько 18,5 години, з яких кілька годин піде на пересадки. Те саме стосується і зворотної дороги. Якщо купувати авіаквиток в один бік, то ціна стартує від 490 доларів. Найкращі пропозиції також у авіакомпанії Qatar Airways з однією пересадкою в Досі.

Як дістатися до Балі найдешевше? Розглянемо найбюджетніший варіант перельоту на острів.

Плануючи подорож і підбираючи квитки, потрібно умовно розділити шлях до Балі на два етапи:

- шукаємо дешевий авіаквиток в найближчі країни Південно-Східної Азії (наприклад, в Малайзію, Сінгапур, Таїланд і т.п.) Візьмемо, наприклад, Сінгапур. Найбюджетніший авіаквиток «туди-назад» пропонують Turkish Airlines, його вартість 662 долари. Рейс, тривалістю майже 15 годин, проходить з пересадкою в Стамбулі. Якщо погратися з датами/днями вильоту та пошукати акційні пропозиції, то можна знайти авіаквиток на 20-30% дешевше. Тобто, якщо у Вас достатньо часу та бажання заощадити пару сотень доларів – можна знайти потрібний Вам авіаквиток за 500-550 USD в обидві сторони.

- підбираємо відповідну пропозицію лоукост-авіакомпаній до Балі.

Якщо підібрати дату вильоту, а ще якщо пощастить «зловити» акцію, то можна придбати авіаквиток «туди-назад» за маршрутом Сінгапур-Денпасар від 86 USD.

Загальна вартість авіаквитків при даному варіанті, коли пасажир летить з Києва на острів Балі і назад, складає від 580 доларів. Це на 400 USD менше, ніж купити авіаквиток «туди-назад» з двома пересадками в Дубаї та Сінгапурі. Крім того, вибираючи двоетапний спосіб подорожі, у пасажира виникає можливість самому контролювати час та місце пересадки. Наприклад, залишитись у Сінгапурі на пару днів, а лише потім вирушити за новими враженнями на Балі. Який варіант подорожі вибрати вирішувати Вам. Адже, як кажуть, справа не в пункті призначення, а в самій подорожі. Нерідко відмінні пропозиції перельотів на Балі пропонують агрегатори (Kiwi, TripMyDream та інші), тому рекомендуємо підписатися на розсилки про пропозиції на ваш маршрут, а також самостійно підбирати варіанти рейсів.

Наш досвід подорожі на Балі з рюкзаками для ручної поклажі POOLPARTY

Квитки ми купували за 2 місяці до вильоту на одному з агрегаторів. Маршрут був із двома пересадками і виглядав так:

Київ - Мюнхен - пересадка 5 годин

Мюнхен - Сінгапур - пересадка 1,5 години

Сінгапур - Денпассар

Загальний час у дорозі становив майже 24 години.

Маршрут назад був з такими ж зупинками, проте вдалося підібрати рейси так, щоб встигнути провести день у Сінгапурі.

Ми летіли з рюкзаками для ручної поклажі Cabin , які відповідають вимогам до ручної поклажі всіх авіакомпаній на маршруті: МАУ, Singapore Airlines та Air Asia - 55х40х20 див. Модель Cabin - це сумка-рюкзак, яка виявилася досить місткою для речей 3 тижні та сувенірів на зворотний шлях. Великий плюс такої ручної поклажі в тому, що по прильоту не потрібно чекати на багаж і проходити перевірку. Просто проходимо паспортний контроль і спокійно йдемо через зелений коридор до виходу, доки решта стоять у черзі на огляд багажу.

Маленька хитрість – беріть із собою велику бананку типу Bumper - це додаткове місце для речей, особливо цінне у разі, коли розмір ручної поклажі обмежений. На контролі на бананки не звертають уваги, проте не перестарайтеся. Ми в такій бананці перевозили снеки, документи та дрон.

З ручною поклажею POOLPARTY подорож у країну мрії стане не лише комфортною, а й доступним. Подорожі роблять життя яскравішим і щасливішим. Бажаємо вам облетіти весь світ із нашими рюкзаками і побувати в кожному куточку планети!

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре