Кошик покупок

Путівник по Амальфітанському узбережжю

Унікальний витвір природи та людини
Італійське джерело натхнення довжиною 40 кілометрів
Путівник по Амальфітанському узбережжю
Унікальний витвір природи та людини
Італійське джерело натхнення довжиною 40 кілометрів

Дольче Віта на Амальфітанському узбережжі

Неймовірне задоволення подорожувати з рюкзаком POOLPARTY до дивовижного і барвистого Амальфітанського узбережжя! Місце, створене, щоб надихати і щоразу нагадувати, що світ по-справжньому прекрасний. Цей мальовничий італійський регіон розташувався у південній частині півострова Сорренто, що дбайливо омивається теплим Тірренським морем. Узбережжя Амальфі оточене крутими гірськими скелями, суцільно порослими оливковими і лимонними деревами. Тут усюди пахне квітами та виноградом. Приїжджаючи в це місце, з перших хвилин закохуєшся в його колорит, настрій та розмірений спосіб життя. Туристу на Амальфітанському узбережжі доведеться на якийсь час забути про гучні клуби і торгові центри. Натомість курорт запропонує чудові пейзажі, гастрономічні вишукування, чудові пляжі та безліч розваг — як активних, так і не дуже.

Географія узбережжя

Амальфітанське узбережжя простяглося на 40 км по південній стороні Соррентійського півострова - між Сорренто та Салерно. Воно займає територію гірського схилу з численними вигинами, бухтами та ущелинами, омивається Тірренським морем. На території узбережжя розташувався гірський ланцюг Монті Латтарі. Найвища точка - Монте-Фаїто (1278 м). Регіон складається з 13 муніципалітетів: Амальфі, Позитано, Праяно, Фуроре, Майорі, Мінорі, Конка-деї-Маріні, Атрані, Равелло, Вієтрі-суль-Маре, Трамонті, Четара та Скала. Столиця – місто Амальфі.

Міста і курорти Амальфітанського узбережжя

Амальфі – різнокольорове серце регіону. Містечко розташувалося на схилах скель, де барвисті будиночки з'єднуються вузькими вуличками та висіченими в камінні сходами. Прямо на дахах будинків тут зростають лимонні дерева, тому з висоти місто виглядає як великий парк. Амальфі - це маленькі відокремлені бухти, оливкові гаї і неможливо гарні краєвиди, куди не подивися. Досліджуючи цей мальовничий куточок, не забудьте приділити увагу як природним, а й рукотворним пам'яткам. Завітайте до Кафедрального собору Андрія Первозванного з його райським двориком, скуштуйте знаменитий лікер лімончелло в одному з місцевих ресторанчиків і загляньте в Музей паперу, щоб дізнатися про секрети місцевого паперового виробництва.

Позитано - яскравий сусід Амальфі, розкішний курорт, перлина Амальфійського узбережжя та всієї південної Італії. Тут височіють іграшкові будиночки всіх кольорів веселки, оточені горами, а найкращі види на місто відкриваються з води. Завдяки своєму чарівному колориту Позитано встиг побути знімальним майданчиком більш ніж для тридцяти фільмів. Головна міська пам'ятка – романська церква Санта-Марія-Ассунта. Щоб оцінити місцеву архітектуру, прогуляйтеся кварталом Монтепертузо. За сонячними ваннами вирушайте на пляж Форнілло, до якого веде мальовнича стежка вздовж моря. Ну а якщо захочете розбавити умиротворений відпочинок музикою та танцями - ласкаво просимо до бару The Africana. Багато магазинчиків продають керамічні вироби із зображенням лимонів та шкіряні сандалі, виготовлені вручну. Обов'язково спробуйте місцеві морепродукти та вина в одному із затишних ресторанів. Крім того, Позитано — чудова відправна точка для дослідження регіону: морем можна відправитися на острів Капрі, Іскья або відвідати печеру Гротта-делло-Смеральдо.

Равелло — затишне та романтичне містечко, яке стало Меккою для закоханих. Сюди часто приїжджають за натхненням художники та поети, черпаючи творчу енергію звідусіль. Здається, що кожен куточок цього місця гідний називатися витвором мистецтва. Равелло славиться своїми історичними резиденціями. Одна з них - шикарна вілла Руфоло XIII століття, відома своїм пахучим садом і майданчиком, з якого відкриваються запаморочливі краєвиди. Саме тут Вагнер писав фрагменти своєї опери "Парсіфаль". А ще Равелло носить почесний титул музичної столиці узбережжя. Тут щорічно проводиться міжнародний фестиваль класичної музики, який завоював величезну популярність у всьому світі.

Якщо ви хочете зайнятися дайвінгом та розглянути більше природних визначних пам'яток — вирушайте до маленького містечка Праяно. На його околицях знаходиться знаменитий Смарагдовий грот - мальовнича морська печера, яка освітлюється смарагдовим світлом. А серед скель можна знайти гарний відокремлений пляж. У Праяно збереглося кілька стародавніх церков та оборонна вежа Торре-а-Маре, яка колись захищала місто від атак із моря. Зовнішній вигляд Праяно це суцільні сходи, стежки, білі будиночки і маленькі човни. Сюди приїжджають за спокійним і самотнім відпочинком, щоб подихати сосновим повітрям, побачити заходи сонця, порибалити і поплавати в блакитному морі.

Любителі лінивого пляжного відпочинку оцінять затишний і атмосферний Майорі. Пляжі цього міста вважаються найкращими на Амальфітанському узбережжі. Тут хочеться почуватися справжнім італійцем, пити вино і їсти пасту з морепродуктами в автентичних ресторанчиках, милуватися прекрасними краєвидами та брати від відпочинку все. Головні архітектурні пам'ятники Майорі – монастирський комплекс Санта-Марія-де-Олеарія та церква Санта-Марія-а-Маре з різнокольоровою плиткою на даху. У місті часто відбуваються фестивалі та розважальні заходи. Наприклад, на початку весни можна застати карнавал і смолоскипний хід «Віа Кручіс». А у жовтні — кінофестиваль, де показують роботи молодих італійських режисерів.

Четара – невелике рибальське поселення на березі моря. Місцева рибна кухня прославилася далеко за межами міста, тому, перше, що обов'язково потрібно зробити після приїзду до Четари — пообідати в одному з міських ресторанчиків. Особливо добре тут готують тунець та анчоусний соус. Архітектурних пам'яток у містечку небагато, зате мальовничих природних місць — не порахувати. Безкраї морські простори, гірські схили та прекрасні пляжі роблять цей куточок узбережжя чудовим місцем для спокійного, медитативного відпочинку та екотуризму. Серед активних розваг тут популярні прогулянки на човнах, серфінг та віндсерфінг, снорклінг та, звичайно, рибалка. Щоб запастися сувенірами, вирушайте до міської галереї кераміки, де представлені майстерні вироби місцевих майстрів.

Що подивитися на Амальфітанському узбережжі

Відвідати одну з найкрасивіших старовинних церков регіону.

Спробувати знаменитий місцевий лимончелло. Найкраще пити його охолодженим!

Влаштувати невеликий пікнік у тіні оливкових дерев.

Побачити узбережжя з води під час прогулянки човном.

Спробувати страви з морепродуктами у місцевих ресторанах.

Взяти в оренду велосипед або скутер і покататися по околицях у компанії шикарних пейзажів.

Купити унікальні сувеніри ручної роботи у лавках місцевих майстрів.

Провести день на одному з чудових пляжів узбережжя.

Відправитися на екскурсію в Блакитний або Смарагдовий грот.

Пройти Стежкою Богів — стародавньою дорогою, що сполучає прибережні села.

Порибалити та досліджувати підводний світ під час дайвінгу.

Запастись колекцією фотографій для теплих спогадів про відпочинок.

Втратити дар мови від краси навколо.

Основною пам'яткою узбережжя, безумовно, є мальовничі краєвиди, чудові білі скелі та захоплюючі панорами на Тірренському морі. Місцеве населення користується вузькими стежками, які можна зустріти всюди серед урвищ та скель. Найвідомішою з них вважається Sentiero Degli Dei, що перекладається як Стежка Богів. Ця стежка пов'язує невелике поселення Праяно та Позитано. Висота урвищ тут досягає понад 300 м, але приголомшливі види на Амальфітанське узбережжя та острів Капрі з лишком покриють усі страхи.

Охочим вирушити цією стежкою можна двома способами. Перший маршрут починається з поселення Бомерано, яке знаходиться трохи вище в горах. Дістатися до нього можна автобусом від Амальфі і вийти на зупинці Бомерано. Звідси слідуйте дорожнім знакам, які приведуть вас до початку прогулянки.

Другий маршрут трохи коротший, але складніший, починається він із Праяно. Виходити рекомендується рано вранці, до полуденної спеки. Дорогою можна оглянути древній монастир Сан Доменіко, розташований неподалік стежки. Зазвичай на стежку Богів йде 3-4 години. З собою обов'язково потрібно взяти фотоапарат, сонцезахисний крем та питну воду, а також зручне взуття. Все це легко поміститься в рюкзак POOLPARTY для ручної поклажі, який є зручним тим, що може бути і багажем у літак, і звичайним рюкзаком для подорожей.

Найкращий час для подорожі на Амальфітанське узбережжя

Туристичний сезон на Амальфітанському узбережжі починається у квітні та закінчується приблизно наприкінці вересня. У травні-червні вартість проживання буде нижчою, ніж у липні-серпні. Середня температура повітря влітку коливається не більше +27- 30ºС. Рання осінь та пізня весна – чудовий час для прогулянок та огляду визначних пам'яток. У цей час узбережжя ще не заповнене туристами, а погода тішить м'якими сонячними променями та теплим повітрям. Зими в регіоні також досить теплі. Середня температура повітря у період становить +12-14ºС. Особливо приємно побуватиме тут напередодні різдвяних та новорічних свят — тоді вдасться застати прикрашені будиночки, ярмарки та феєрверки. Сезон дощів на Амальфітанському узбережжі припадає на листопад-лютий.

Як дістатися до Амальфітанського узбережжя з України

Найпростіший і недорогий варіант - рейсом Ryanair або WizzAir до Неаполя. Там можна взяти напрокат авто або скористатися громадським транспортом – електричкою до Сорренто, а далі пересісти на автобус. Придбати квитки на рейс в Неаполь можна від 9 євро, за умови, що з собою в літак ви берете лише ручну поклажу. Відмінним варіантом ручної поклажі на рейси Ryanair та WizzAir буде наш універсальний рюкзак POOLPARTY HUB, який відповідає вимогам до ручної поклажі обох авіакомпаній.

Електричка Неаполь - Сорренто коштуватиме вам 3,9 євро, час у дорозі приблизно 1 година 30 хвилин. Автобус Сорренто - Позитано або Амальфі коштуватиме 2 євро, час у дорозі до Позитано близько 45 хвилин, до Амальфі ще плюс 45 хвилин

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре